Meditera Tıbbi Hakkında

Meditera Tıbbi 1999 yılında grubun üretim şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Altech® markası ile tek kullanımlık solunum devrelerinin ve infüzyon setlerinin üretimi, 5 ayrı class 8 temiz odada gerçekleştirilmektedir. Üretimi yapılan bütün ürünler CE işaretine sahiptir ve üretimin tamamı ISO 13485:2003+AC:2 2007 kalite yönetim sistemine göre gerçekleştirilmektedir. İhracatı yapılan ürünler FDA tarafından onaylıdır. Meditera Tıbbi, altech® markası ile ürün üretmenin yanı sıra sağlık endüstrisindeki dünyaca ünlü firmalara sözleşmeli üretim yapmaktadır. Butik yapısı sayesinde sayısız konfigürasyonla, müşteriye özel ürün üretebilmektedir.

Meditera Tıbbi şirketinin genel müdürlüğünü Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli yürütmektedir. Meditera Tıbbi'nin 3 fabrikadan oluşan üretim kompleksi İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır.

Meditera Tıbbi A.Ş., yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmalarını resmi bir Ar-Ge merkezinde yürütmek amacıyla, 2016 yılının Kasım ayı itibari ile Ar-Ge merkezi olma yolunda çalışmalarını başlatmış, 1 Mart 2017 tarihinde de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmıştır. Meditera Tıbbi A.Ş. Ar-Ge merkezi, 226 m2’lik bölümü laboratuvar olmak üzere toplam 471 m2’lik alanda, ürün ve proses geliştirme, mevzuat ve test kontrol, son kullanıcı ve tedarikçi araştırmaları, sürekli iyileştirme ve değişiklik takip ve dokümantasyon bölümlerinde görevli toplam 18 Ar-Ge personeli ile Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir. Meditera Tıbbi A.Ş. Ar-Ge merkezinde iki tanesi Tübitak projesi olmak üzere toplam 8 adet Ar-Ge projesi yürütülmekte ve bu projeler kapsamında başta Dokuz Eylül Üniversitesi olmak üzere Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği yapılmaktadır.

Grup Hakkında

1983'ten Bugün'e

Sağlık Sektöründe 35 Yıl

Grubumuzun ilk firması 1983 yılında Ecz. Atilla Sevinçli tarafından İzmir'de kuruldu ve 90'lı yıllarda sektörün önde gelen kuruluşları arasında yerini aldı.

Aynı grup bünyesinde yer alan Meditera, Meditera Tıbbi ve Disera firmaları, anestezi ve yoğun bakım devreleri, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri kurulumunda, işletilmesinde ve projelendirilmesinde, infuzyon pompa ve setleri distribütörlüğü ve teknik servisinde, vakumlu tüp ve biyosidal ürün üretimi, ithalat - ihracatı, satış - pazarlaması, ve ayrıca diagnostik sistemler distribütörlüğünde uzmanlaşmış bir şirketler grubudur.

Ayrıca, grup iştiraklerinden olan ve IFSA Atramat firması ile ortak girişim olarak kurulan S & Mohr firması cerrahi sutür üretmekte, Dr. Schumacher firması ile ortak girişim iştiraki olan Desomed Euro ise dezenfektan satış – pazarlaması yapmaktadır.

Grup şirketlerimiz, yüksek kalite anlayışı sayesinde önemli dünya markalarına ürün üretmekte, çokuluslu dünya markalarının distribütörlüğünü yapmakta, ve kendi markasıyla da 5 kıtada yaklaşık 70 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Misyonumuz ve Vizyonumuz

 • Müşteri odaklı çalışmak,
 • Kalite Yönetim Sistemi'nin etkinliğini sürekli olarak iyileştirmek,
 • Yasal yükümlülüklere ve müşteri şartlarına uygunluğu sağlamak,
 • Rekabetçi piyasada sürekli gelişim,
 • Yalın üretim, optimum verimlilik,
 • Güçlü finansman yapısı,
 • Şirketler grubumuzun varlığını sürdürmesi, hizmet olanaklarını geliştirmesi ve rekabet gücünü koruyabilmesi için gerekli kaynakları yaratacak karlılığı ve nakit akışı sağlamak,
 • Personeline daha iyi olanaklar sunmak,
 • Hastalıkların tanı ve tedavi sürecini kolaylaştıran, maliyetini azaltan inovatif ürünleri müşterilerin kullanımına sunmak,
 • Tüm personele ihtiyaç duyduğu bilgi, beceriyi kazandırmak ve geliştirmek için toplam kalite eğitimini sürekli vermek ve uygulamak,
 • Şirketler grubumuzun etik değerlerine önem vermek ve bu değerlere uygun davranış biçimini göstermek,
 • İhracatı her yıl %20 arttırmak,
 • Dünya markası olmaktır.