Grup Şirketleri

1983’te kurulan Meditera, infüzyon sistemleri ve onkoloji çözümleri alanında Türkiye 'nin lider firmasıdır. Hastane ve onkoloji merkezlerine, sitotoksik onkoloji ilaçlarının doğru oranda ve güvenle hazırlanabilmesi için gereken set çeşitlerini sağlamakta ve ilaç hazırlama alanını diğer alanlardan ayırmak ve ilaç hazırlama için uygun bir ortam yaratmak adına tam donanımlı ilaç hazırlama odası kurulum hizmeti vermektedir. Sistem, geri dönük takip edilebilirliği sağlayan bir yazılım sistemi üzerine kuruludur. Doğru oranlarda hazırlanmış onkoloji ilaçlarının hastalara iğnesiz kapalı devre sistemlerle, doğru dozajda verilebilmesi için pompa ve infüzyon setleri sağlanmaktadır. Meditera’nın üçüncü önemli ürün grubu Anestezi ve Yoğun Bakımlarda kullanılan, Solunum Terapisi Sistemleri aynı zamanda grubun kendi üretimi olup, operasyon Altera tesislerinde çokuluslu dünya firmalarıyla işbirliği içerisinde yürütülmektedir.

Meditera A.Ş. şirketinin genel müdürlüğünü Eczacı Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli, medikal direktörlüğünü Dr. Emrah Müftüler, satış bölge müdürlüklerini ise Osman Türk, Yusuf Tezcan ve Tayfun Arpacı, yürütmektedir. Merkezi ve teknik servis ekibi İzmir'de bulunan Meditera A.Ş. ülke genelinde bölge müdürlükleri ile hizmet vermektedir.

Web Sitesi

Meditera Tıbbi 1999 yılında grubun üretim şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Altech® markası ile tek kullanımlık solunum devrelerinin ve infüzyon setlerinin üretimi, 5 ayrı class 8 temiz odada gerçekleştirilmektedir. Üretimi yapılan bütün ürünler CE işaretine sahiptir ve üretimin tamamı ISO 13485:2003+AC:2 2007 kalite yönetim sistemine göre gerçekleştirilmektedir. İhracatı yapılan ürünler FDA tarafından onaylıdır. Meditera Tıbbi, Altech® markası ile ürün üretmenin yanı sıra sağlık endüstrisindeki dünyaca ünlü firmalara sözleşmeli üretim yapmaktadır. Butik yapısı sayesinde sayısız konfigürasyonla, müşteriye özel ürün üretebilmektedir.

Meditera Tıbbi şirketinin genel müdürlüğünü Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli yürütmektedir. Meditera Tıbbi'nin 3 fabrikadan oluşan üretim kompleksi İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır.

Meditera Tıbbi A.Ş., yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmalarını resmi bir Ar-Ge merkezinde yürütmek amacıyla, 2016 yılının Kasım ayı itibari ile Ar-Ge merkezi olma yolunda çalışmalarını başlatmış, 1 Mart 2017 tarihinde de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmıştır. Meditera Tıbbi A.Ş. Ar-Ge merkezi, 226 m2’lik bölümü laboratuvar olmak üzere toplam 471 m2’lik alanda, ürün ve proses geliştirme, mevzuat ve test kontrol, son kullanıcı ve tedarikçi araştırmaları, sürekli iyileştirme ve değişiklik takip ve dokümantasyon bölümlerinde görevli toplam 18 Ar-Ge personeli ile Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir. Meditera Tıbbi A.Ş. Ar-Ge merkezinde iki tanesi Tübitak projesi olmak üzere toplam 8 adet Ar-Ge projesi yürütülmekte ve bu projeler kapsamında başta Dokuz Eylül Üniversitesi olmak üzere Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği yapılmaktadır.

Web Sitesi

1996 yılında kurulan Disera, Abbott diagnostik bölümünün bölge bayiliğini yapmakta ve Tire Organize Sanayi Bölgesinde yer alan fabrikasında ise ciddi bir kapasite ile dünya standartlarında vakumlu kan alma tüpü üreten firma, diğer üretim alanında ise, vajinal spekülüm, kapaklı idrar bardağı, tıbbi atık kovası, petri kabı, üretmekte ve satışını gerçekleştirmektedir. Disera şirketinin yönetim kurulu başkanlığını Atilla Sevinçli, yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Kenan Deniz Büyükakman yürütmektedir.

Web Sitesi