İnsan Kaynakları

İK Politikamız


Biz Kimiz

  • Hayat kurtaran sağlık çözümleri üretiyoruz!
  • Gelecekle uyumlu, araştırmaktan zevk alan bir ekibiz!
  • Birlikte gelişmeye inanıyoruz!
  • Hiyerarşik kibir bize göre değil! Alçakgönüllüyüz, her birimiz ulaşılabiliriz!
  • Kariyer hedeflerimizi Meditera’da gerçekleştirebiliriz!
  • Sen ben değil biziz, hepimiz başarının bir parçasıyız!

Kültür Öğelerimiz

ÇALIŞKANIZ; Her yeni güne heyecanla başlar, işimizi zamanında bitiririz. Tüm gücümüzle çalışır, zoru başarmaktan gurur ve mutluluk duyarız.

KALİTEDEN ÖDÜN VERMEYİZ; Hastaların tedavi süreçlerine destek olmak için işimizin temelinde ‘Yüksek Kalite’ vardır. Hem kendimizden hem birbirimizden aynı yaklaşımı bekleriz.

KENDİMİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRİRİZ; Durmaksızın ilerlemek için kendimizi sürekli geliştirmemiz gerektiğini biliriz. Kendimizi geliştirmek daimi sorumluluğumuzdur. Gelişim için geri bildirim verir ve eleştirileri açık yüreklilikle karşılarız.

TÜM PAYDAŞLARA SAYGILIYIZ/ALÇAKGÖNÜLLÜYÜZ; Birbirinden farklı bakış açılarına saygılıyız. Herkes için fırsat eşitliği sunmaya gayret ederiz. Adil ve alçakgönüllü yaklaşıma olan bağlılığımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz ve bayilerimiz için de geçerlidir. Her çalışan bizim için değerlidir.

MÜŞTERİ ÖNCELİĞİMİZDİR; Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürün ve hizmetler geliştiririz. Müşterilerimiz için kolayca ulaşılabiliriz. Müşterilerimize içten, açık, dürüst, şeffaf ve kibar davranırız.

DİNLERİZ; Dikkatle, önyargısız, karşımızdakinin konuşmasını bölmeden birbirimizi anlamak için etkin dinleriz.

BAŞARIYI HEP BİRLİKTE TAKDİR EDERİZ; Ekip arkadaşlarımızı başarı için cesaretlendirir, başarılarını hep birlikte takdir ederiz. Birimizin başarısı hepimizin başarısıdır. Birbirimize teşekkür etmeyi severiz.

HIZLIYIZ; Öncelikleri dikkate alarak esnek ve hızlı davranırız. İşimizi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için teknolojiyi kullanırız. Zamanı etkin kullanırız. Rekabette hızlı davranan öne geçer ilkesini benimseriz.

İŞİMİZİ RAKAMLARLA YÖNETİRİZ; Hedeflerimizi rakamsal olarak somut şekilde belirleriz. Hedeflere ulaşma durumumuzu düzenli olarak takip ve analiz ederiz. Alınması gereken karar ve aksiyonları bilimsel metotlara ve objektif verilere dayandırırız.

TAKIM ÇALIŞMASINDA BAŞARILIYIZ; Meditera Ailesi olarak hepimiz hedefimize ulaşmak için tüm takım ve tek vücut halinde hareket ederiz. İşbirliğine önem veririz.

İŞİMİZİ TAKİP EDER ARKASINDA DURURUZ; Yöneticilerimiz kendilerinin ve ekiplerinin iş sonuçlarını takip eder. Hepimiz yaptığımız işin arkasında dururuz. Başarının gururunu paylaşırken, hataların da sorumluluğunu üstlenir, bu hataların düzeltilmesi için birbirimize destek oluruz.

YENİLİKÇİYİZ; Değişimin hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu bilinciyle kendimizi sürekli yenileriz. Hasta konforunu arttıran ve sağlık sektörü çalışanlarının işlerini kolaylaştıran fikirler ve uygulamalar geliştiririz. Gücümüzü yenilikçiliğimizden alırız.

ARAŞTIRIRIZ; İşimizi sürekli geliştirmek için daha iyi ve daha verimli alternatif yöntemler araştırırız.

SONUÇ ODAKLIYIZ; Amacımıza uygun, anlamlı sonuçlar üretmek için çalışırız. İşimizi yaparken nihai amacımızı aklımızdan çıkarmayız. Sonuca ulaşmadan işimizi bırakmayız.

PROJELENDİRİRİZ; Fikirlerimizi hayata geçirmeden önce planlarız. Yol haritamızı belirler, amaçlarımız doğrultusunda takip ederiz.

MALİYET ODAKLIYIZ; Çalışanlarımıza daha iyi imkanlar ve müşterimize daima uygun fiyatlı ürünler sunabilmek için verimliliğimizi arttırırken maliyetimizi düşürme odağı ile çalışırız. Sürdürülebilirlik için gereksiz maliyetlerden kaçınmak gerektiğini biliriz. Yaptığımız tüm harcamaları sorgular, tüm harcamaların en verimli şekilde geri dönmesini amaçlarız.

Seçme ve Yerleştirme

Meditera Grubu’ndaki iş fırsatlarını kariyer.net üzerinden takip edebilir ve başvurabilirsiniz. Yapılandırılmış yetkinlik bazlı mülakatlarımız sonucunda işe alımlarımızı gerçekleştiririz.

Aramıza katılan çalışanlarımız Medonboard adını verdiğimiz işe alışma programında yer alır. Bu programda 6 aylık süre içerisinde yeni başlayan çalışanlara bir mentor atanır ve planlı öğrenme programına alınırlar.Aynı zamanda “destek takımı “ ve “yardımcı arkadaş” uygulamalarıyla şirketimize alışmaları kolaylaştırılır.

Eğitim ve Gelişim

Çalışanlarımızın eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını birey ve departman bazında analiz ederek gelişim programlarını oluştururuz.

İK politikamız gereği değişen koşullar altında başarımızın sürekliliğini sağlayabilmek için yüksek potansiyelli çalışanlarımızın yönetim pozisyonlarına getirilmelerini planlarız.

Çalışanlarımızın kariyer planlarına,fırsat eşitliği prensibi çerçevesinde performanslarıı arttırıcı faaliyetler uygulayarak destek oluruz.İş Başvuruları